Як рекуператор допомагає економити витрати на опалення будинку

Якщо не подумати про вентиляцію заздалегідь і зробити ремонт будинку, при цьому його максимально утеплити і поставити якісні металопластикові вікна та герметичні двері, в процесі експлуатації можна мати проблеми з надмірною вологістю. Чому виникає така ситуація ? Чому виходить так, що ми намагаємось максимально утеплити і загерметизувати будинок, а потім відкриваємо вікно і взимку впускаємо холодне повітря в будинок, а через витяжку випускаємо тепло назовні.

Все таки, про вентиляцію варто подумати на етапі будівництва будинку, або хоча б перед проведенням оздоблювальних робіт. Чому ідеально подумати про вентиляцію на етапі будівцтва ? Тому, що є можливість зробити необхідні вентиляційні канали для видалення брудного повітря, також можна вимурувати канали для підйому повітропроводів з першого поверху на другий. Це ми говоримо про централізовану систему вентиляції, стінові рекуператори, звісно, можна поставити в будь — який момент, навіть, при наявності ремонту.

Як рекуператор все таки допомагає зекономимити витрати на опалення будинку ? Рекуператор дозволяє мати свіже повітря, при цьому не втрачаючи тепло в будинку. Тобто, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією – це вентиляція без втрат тепла! Витяжне тепле повітря ми можемо не викидати на вулицю, а пропускати через рекуператор. Припливне повітря, яке буде надходити через рекуператор в свою чергу буде це тепло забирати. Набувають популярності також ентальпійні рекуператори, які ще й компенсують вологу. ККД рекуператорів різних виробників, в основному, становить від 70 до 98 %. Нехай це не 100% повернення тепла, але навантаження на Ваше опалення буде значно менше, ніж прогріти повітря, яке надходить крізь відчинене вікно.

Якщо розглянути європейську практику, то в цих країнах зовсім не випускають повітря на вулицю, європейці витяжне повітря з санвузлів та кухні теж пропускають через рекуператор. Вважають, що повітря в цих приміщеннях найбільш тепле і їм шкода випускати його назовні. Отже систему вентиляції у європейськи країнах організовують таким чином: витяжку – з брудних зон (сантехнічні вузли, кухня, кладові), а приплив — в чисті приміщення (спальні, дитячі, вітальні). У дверях при такій схемі необхідно поставити перетічні решітки, або залишити щілину під ними.

Таку систему вентиляції бажано організовувати за допомогою системи напівжорстких каналів, де повітря розходиться по кімнатах окремими повітропроводами, які виходять з розподільчих колекторів.

У торгової марки “Вентс” теж появилась така система – система напівжорстких каналів – серія “ Вентс ФлексіВент”. Про цю систему чуємо позитивні відгуки від замовників, такі як :

  1. легко монтувати;
  2. простіше відрегулювати систему вентиляції;
  3. не передається шум з кімнати в кімнату;
  4. не передаються запахи.

До переваг рекуператора можна віднести :

  1. повернення тепла в приміщення;
  2. у ентальпійних рекуператорів ще й компенсація вологи;
  3. відсутність шуму з вулиці;
  4. отримуємо відфільтроване чисте повітря.

Warning: Missing argument 1 for __(), called in /home/demar186/public_html/blog/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 35 and defined in /home/demar186/public_html/blog/wp-includes/l10n.php on line 249

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *