Як рекуператор впливає на енергозбереження житла.

При будівництві будинку чи ремонті квартири ми дуже гостро ставимо питання утеплення житла.

Перш за все, це вибір найбільш ефективної системи опалення. Котел повинен бути відомого іноземного виробника, не дешеві радіатори та робота. Далі вікна, чим більше камер та профілю – тим краще, адже навіщо нам випускати тепле повітря. Наостанок — стіни та дах, будинки намагаємося будувати з енергозберігаючих матеріалів, а квартири, в свою чергу, утепляти шаром пінопласту чи мінеральної вати.

Тобто на всі елементи енергозбереження витрачаються значні суми грошей, але ці капітальні витрати не марні, адже майбутні експлуатаційні втрати будуть значно меншими. Можна, навіть, прорахувати за який час окупляться витрати на енергозбереження. Наприклад, з новими вікнами втрати зменшуються з 5% до 2%. Витрати тепла через утеплення стіни зменшаться з 7% до 4%. А витрати через вентиляцію, як були 50% так і залишилися 50%…… Звичайно, є варіант зменшити витрати тепла через вентиляцію до 0%. Потрібно замкнути чи просто замурувати вентиляцію і все….Та є більш гуманні шляхи.

Що таке втрати через вентиляцію? Взагалі, вентиляція — це надходження свіжого повітря та видалення забрудненого. Норми цього руху повітря і його об’єм краще не порушувати, отже, кількості надходження холодного вуличного повітря та видалення теплого змінити не можна. Нижче ви знайдете табличку з порівнянням встановлених і діючих норм вентиляції в деяких країнах. Єдиний шлях — це підігрів припливного повітря альтернативними джерелами.

Найдешевший спосіб нагріву повітря — це передача тепла від витяжного повітря, яке видаляється на вулицю, припливному повітрю. Метод, при якому витяжне повітря нагріває припливне називається рекуперація. За допомогою рекуперації втрати тепла на вентиляцію зменшуються з 50% до 10-25%. Тобто близько 30% всіх енерговитрат житлового будинку можна позбутися за допомогою рекуператора, вартість якого складає всього декілька тисяч гривень.

Якщо провести порівняння з повною заміною вікон (3% енерговитрат) та утепленням (3% енерговитрат) то співвідношення енергозбереження – вартість повітряного рекуператора в рази краще за будь-яку іншу технологію енергозбереження.


Warning: Missing argument 1 for __(), called in /home/demar186/public_html/blog/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 35 and defined in /home/demar186/public_html/blog/wp-includes/l10n.php on line 249

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *