Як зробити вентиляцію будинку своїми руками

  Питання припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією в будинку все більше набирає популярності, власники сучасних будівель все більше бажають, щоб вони були максимально герметичні та енергоефективні.

Схема вентиляції двокімнатної квартири

  Отже, інфільтрації повітря, яка відбувалась через щілини у старих вікнах вже немає, а через витяжку, як відомо, витрачається 20 % тепла. Але за допомогою рекуператора можна зробити якісну вентиляцію без втрат тепла та без суттєвого навантаження на систему опалення.

Розглянемо коротко два варіанти системи вентиляції з рекуперацією: децентралізована та централізована системаи вентиляції.

Децентралізована система – це кімнатні стінові рекуператори, які ставляться в кожній кімнаті.

З плюсів:
1. не потрібно прокладати повітропроводи;
2. дуже актуально коли висота приміщення не дозволяє робити опуски стель для прокладання повітропроводів;
3. якщо ремонт вже зроблений – є можливість в будь-який час поставити стінові установки, не нашкодивши ремонту;
4. легкий доступ до фільтрів;
5. автономне керування вентиляцією в кожній кімнаті
.

З мінусів:
1. необхідно робити декілька отворів на фасаді;
2. можуть бути протяги;
3. найбільше вентилюється повітря в зоні, де знаходиться стіновий рекуператор.

Централізована припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією-це коли встановлюється один вентиляційний агрегат з рекуператором, а від нього прокладаються повітропроводи, по яких подається свіже повітря і видаляється брудне.

Плюси:
1. не має протягів;
2. установку можна розмістити в технічному приміщенні, відповідно, не буде шуму в кожній кімнаті;
3. забезпечується кращий повітрообмін, оскільки рух повітря відбувається по всьому будинку.

Мінуси :
1.виникає необхість робити підвісні стелі, щоб зашити повітропроводи.

Для монтажу стінових рекуператоів, потрібно замовити організацію, яка робить чисті отвори. Деякі з цих організацій можуть одразу підключити рекуператор, або це зробити самому.

Якщо говорити про централізовану систему, то з цією системою не складно справитись самому. Тут, можливо, теж прийдеться замовити отвір для подачі повітря, можливо, ще один для витяжки, якщо немає вентиляційної шахти в будинку. Все інше можна зробити самому або за допомогою універсальних майстрів, які будуть робити вам всі інші ремонтні роботи. Головний момент тут правильно розрахувати необхідну продуктивність вентиляційної установки, кількість решіток та січення повітропроводів. Тобто, якщо мати правильний розрахунок та схему розміщення обладнання, то змонтувати систему вентиляції не буде труднощів.

 


Warning: Missing argument 1 for __(), called in /home/demar186/public_html/blog/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 35 and defined in /home/demar186/public_html/blog/wp-includes/l10n.php on line 249

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *